Choď na obsah Choď na menu
 


Príznaky onemocnení nervového systému

20. 7. 2009

Príznaky onemocnení nervového systému


Záchvat, kŕče
Príčina záchvatu sa väčšinou stanovuje veľmi ťažko. Najčastejšou príčinou záchvatu býva epilepsia. Pes v kŕči je v prvej fáze stuhnutý, neskôr môže začať nechtiac pohybovať nohami. Na tlame sa mu objavuje pena a väčšinou sa nekontrolovane pomočí a vyprázdni. Epileptický záchvat trvá zvyčajne asi 5 minút. Kŕče, spojené so záchvatmi môžu byť prejavom psinky.
Ak sa pes povracia zaistite, aby sa svojimi zvratkami neudusil. Umiestnite psa v kľudnej, zatemnenej miestnosti, a prikryte ho. Pokiaľ má pes na krku obojok, dajte mu ho dole. Pokiaľ nie ste zoznámení s tým, že váš pes trpí epilepsiou, informujte veterinárneho lekára a riaďte sa jeho ďalšími radami.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Epilepsia ?

(Iva, 25. 7. 2011 17:22)

Dobrý deň,
mame doma 5 rocneho yorksira,z nicoho nic zacal dvihat zadnu labku po niekolkych dnoch dostal krce do labiek uplne stuhol, knucal a lezal po 30 sekund. opat behal. Boli sme s nim u veterinara dostal 5 injekcii a antibiotika proti borelioze. Krce ma stale zasli sme k vetrenarke ktora mu zobrala krv vysledky su v poriadku veterinari to dg. ako epilepsiu dostal lieky Phenaemaletten ktore teraz uziva 4 dni stav sa mu nelepsi krce ma stale 5 x za den, je smutny,apaticky, a co je horsie nedokaze chodit akoby ho zadne labky nechceli udrzat, utekaju mu do stran, ked chodi je ako opity podlamuje ho,na postel sam nevie vyskocit,taktiez mu myka hlavou do stran. Zere normalne. Poradte prosim, či to nemoze byt aj nieco ine. Dakujem za odpoved. iwabor@gmail.com