Choď na obsah Choď na menu
 


Príznaky onemocnenia uší

19. 7. 2009

Príznaky onemocnenia uší
 

Výtok z ucha
Drobivý výtok z ucha môžu zapríčiniť napr. roztoče, pri napadnutí kvasinkami vyteká psovi z ucha riedka, tmavá, páchnuca tekutina a hustý, žltozelený výtok je spravidla príznakom bakteriálnej infekcie. Každý výtok z ucha znamená pre psa infekciu vonkajšieho ucha.
Nepokúšajte sa psa liečiť sami, je nutné odborné vyšetrenie a návrh liečby veterinárneho lekára. Bakteriálnu infekciu je potrebné liečiť podávaním antibiotík.

Opuch
Pokiaľ má pes napuchnutú vnútornú stranu ušnice, ide o krvnú podliatinu, spôsobenú napr. bitkou s iným psom. Môže to byť tiež následok pobytu psa v prievane alebo je to príznak infekcie ucha. Pes často potriasa hlavou, ucho si driape a nakláňa hlavu na postihnutú stranu. Objaviť sa môže tiež odlišný sklon jednej ušnice alebo mokvajúce pľuzgieriky na vnútornej strane ucha.
Postihnuté ucho je potrebné vyčistiť a čo najskôr kontaktovať veterinárneho lekára.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Baddy

(Baddy, 20. 7. 2016 11:19)

Môj pes má napuchnuty lalok ucha a má ho ovisnute.

mykanie uší

(katarína Szoboňová, 5. 4. 2012 4:48)

Náš maltezáčik má už 12 rokov a začal veľmi mykať hlavou, trepať ušami a otierať si pravú stranu hlavy o podložku, navštívli sme lekára a ten povedal, že je to nervového pôvodu a predpísal mu lieky. Berie ich už 3 dni ale stav sa nezmenil, skôr by som povedala, že je ešte intenzívnejší. pri čistení hlavne pravého ucha myká zadnou pravou nôžkou a tamponik bol hnedej farby, bez zápachu - možno to bol aj prach neviem. vie niekto poradiť čo s tým ???

Re: mykanie uší

(vierik pavol, 23. 2. 2013 9:28)

trasie hlavou a trie si labkou usi

Re: Re: mykanie uší

(Bublinka, 6. 5. 2016 16:17)

Možno môže ma zápal usí alebo nejaké parazity ,ale odporucam navštíviť veterinara

Otazka

(Bublinka, 6. 5. 2016 16:13)

Prosím o radu . môj pes (je to 10 mesačný labrador )sa už asi dva a pol týždňa škriabe za ušami a trasie hlavou neviete náhodou prečo to robi